Vyberte stránku

VÝLET SAFÍRSKÝCH PIONÝRŮ DO LEDOVÉ PRAHY

Ve dnech 3. – 5. 2. 2017 se skupinka dětí s vedoucími vydala prozkoumat a zjistit, jak Ledová Praha funguje. Jelikož jeli úplně poprvé, jednalo se o experimentální výlet. V pátek ráno všichni nasedli na vlak a jelo se směrem do Prahy. Ledová Praha umožňuje chodit celý termín po institucích za zlevněnou cenu. Akce se letos konala již posedmnácté. 

Ubytování se zajistilo v Základní škole Horáčkova, Praha 4. Páteční první zastávka byla v Muzeu Policie ČR. Další zastávka byl Vojenský historický ústav Praha. Poté Wax Museum Prague, kde stály figuríny celebrit, ať světoznámých, tak i našich českých; k tomu bylo připojeno i Muzeum útrpného práva. Ve večerních hodinách děti prozkoumávaly Muzeum pražských pověstí a strašidel a dokonce se prošly pod Prašnou bránou.

Sobotní dopoledne jsme strávili uvnitř vyhlídkového parníku, který projížděl pod Karlovým mostem. Odpoledne jsme navštívili Muzeum miniatur a museli myslet na čas, protože v šest hodin začínal koncert Děti dětem, který si všichni užili. Jedná se o koncert, ve kterém vystupují dětští finalisté Sedmikvítku a předávají se putovní poháry. Letošní rok koncert moderovala Šárka Volemanová a zvláštní host byla zpěvačka Heidi Janků.

Neděle byla už klidná, všichni se balili a chystali na cestu domů. Ta probíhala znovu vlakem, ale většinu času jsme jezdili po Praze MHD dopravou. Většina naší skupinky měla ráda především metro.

Text: Tereza Šleglová, foto: Julie Bihunová, Kateřina Králová
PS Safír Kdyně