Vyberte stránku

LEDOVÁ PRAHA BYLA TENTOKRÁT V JARNÍM KABÁTĚ

Již tradičně se na tuto akci sjely děti z celé České republiky, z různých pionýrských skupin, domů dětí a škol. Na této akci jsme nechyběli ani my, členové PS M. Očadlíka Holešov. V Praze jsme prožili opět prodloužený víkend plný zajímavostí a nového poznání.

Sobotní program jsme zahájili na Vyšehradě, kde jsme podnikli vycházku „Po starých pověstech českých“. Provázel nás tajemný mnich, který nás zasvětil do mnoha tajemství Vyšehradu. Po cestě jsme se setkali také s praotcem Čechem a dalšími postavami známými z našich pověstí. Na závěr našeho putování po Vyšehradě jsme navštívili Slavín, kde jsme s pietou uctili památku velikánů naší historie. Naše pozornost hlavně směřovala k hrobům dvou holešovských rodáků – profesora Vladimíra Groha a doktora Mirko Očadlíka. Po tomto našem rodákovi, významném „Smetanologovi“, nese naše pionýrská skupina již 30 let název. Z Vyšehradu jsme si to namířili přímo do centra Prahy na Václavské náměstí. V podvečer jsme se přemístili do Kongresového centra, kde se konal koncert Děti dětem.

V neděli nás čekalo nejdříve balení a úklid a hned potom jsme se ze školy vydali ke Karlovu mostu. Navštívili jsme zde muzeum a potom nás čekala hodinová plavba po Vltavě, tzv. Pražskými Benátkami. Kochali jsme se nádhernými scenériemi a výhledy na Pražský hrad a Kampu. Tento výlet byl skvělým zakončením našeho třídenního pobytu v Praze. Celou akci provázelo krásné, téměř jarní počasí a také výborná nálada všech účastníků.

Děkujeme všem dospělákům za přípravu programu. Děkujeme také organizátorům za možnost zúčastnit se tak skvělé akce. Už teď se těšíme na Ledovou Prahu 2017.

Jarmila Vaclachová
PS dr. Mirko Očadlíka