Vyberte stránku

LEDOVÁ PRAHA

29. ledna pionýrská skupina Výři zamířila na akci Ledová Praha. Tato akce je věnována dětem za účelem poznávání hlavního města Prahy. Praha byla opravdu ledová, ale naštěstí nás chránily naše teplé kabáty, šály a huňaté čepice. Ubytovaní jsme byli na okraji Prahy, v části města Klánovice.

V pátek jsme vyrazili objevovat tajemnou kulturu Indiánů do Náprstkova muzea. Zde jsme měli možnost prohlédnout si spoustu exponátů z dávných dob. Po nahlédnutí do pradávných kultur jsme zamířili směrem na Staroměstskou radnici a navštívili jsme také památník na Vítkově. Celý den jsme zakončili jízdou na bobové dráze, kde jsme se pořádně vyřádili. Někteří z nás se sice nejdříve báli, ale zvědavost vyhrála, a tak jsme na dráze byli v plném počtu.

V sobotu jsme se vydali prozkoumat Mořský svět, který měl u nás veliký ohlas. Seznámili jsme se tu s nejrůznějšími druhy mořských živočichů a některé jsme dokonce viděli prvně. Skrze veliká skleněná akvária na nás koukaly obří želvy, sumci a mořští hadi. Každý z nás tak mohl mít pocit, že plave mezi nimi.

Po rozloučení s mořskými živočichy jsme se vydali kupředu k policejnímu muzeu, kde jsme byli přivítáni ukázkami z policejního prostředí. Byli jsme součástí přepadení, bankovní loupeže ale také součástí vpadnutí policejní jednotkou do domu s návykovými látkami. Atmosféra v sále byla opravdu napjatá a vše bylo jako doopravdy.

Po náročném dni se každý z nás těšil na rozchod, který proběhl na Václavském náměstí, kde zrovna hrála pouliční kapela. Všem kručela bříška, a tak jsme zamířili do MC Donaldu nebo do KFC. Pořádně jsme se nadlábli a těšili se na poslední akci tady v Praze.

Čekala nás návštěva Kongresového centra, kde proběhl koncert Děti Dětem. Vystoupilo zde spousty zpěváků, hudebních skupin a tanečníků. Hlediště bylo plné a my si koncert pořádně užili.

V neděli už nezbývalo nic jiného, než uklidit a vydat se na cestu domů.

Akce byla opravdu vydařená a my za to děkujeme také městu Stráž pod Ralskem za peníze z grantu.

Budeme se těšit, zase příště. Ahoj, Ledová Praho!

PS Výři