Vyberte stránku

PS Vysočina Svitavy

… bez batohů, občerstveni, jsme vyrazili: „Za pohádkou“. První zastávkou byl Pražský hrad – chrám Svatého Víta je krásný zvenku i uvnitř, stihli jsme výměnu stráží, navštívili Zlatou uličku a Starý královský palác. Přejeli jsme na Barrandov, na výstavu k pohádce Tři bratři. Tady jsme byli nadšení vlkem, ale asi bychom nechtěli být na místě Karkulky. Další zastávka byla pro mnohé překvapení, které skončilo obrovským nadšením. Jízda na Bobovce byla skvělá. Jak zakončit pohádku? Třeba pohádkovým pohledem na noční Prahu z věže Staroměstské radnice.

V sobotu jsme se vydali za technikou, téměř celý den jsme strávili v Technickém muzeu. Sfárali jsme do dolů a prohlédli si práci horníků, pak jsme se rozběhli do všech výstavních sálů. Kluci strávili nejvíce času mezi auty a motorkami, děvčata mezitím objevila kouzlo fotografie, astronomii, hry… byla toho spousta. Poté zamířila skupinka mladších do Muzea kostek, starší mezitím obdivovali závod horských kol Downmall 2015. Sobotní večer jsme již tradičně strávili na koncertu Děti dětem, letos s úžasnou atmosférou. …

Neděle – uklidit, sbalit a hurá na poslední naši cestu po Praze, tentokrát „Dopravní“. Lodičky na Vltavě, Pražské Benátky jsou vždycky krásné a zajímavé. V Království železnic si přišli na své všichni… a pak už jen nasednout do skutečného vlaku.

Alena Petrželová