Vyberte stránku

PS Paskov

… Prohlídku města jsme zahájili návštěvou Orloje a po ní nás čekalo Muzeum voskových figurín, ve kterém jsme potkali nejednu celebritu. Následovalo Muzeum kostek, v němž jsme obdivovali nejen budovy, ale i auta a další předměty postavené ze známé stavebnice Lego. Muzeum Policie ČR nás přivítalo bohatým doprovodným programem. Děti se mohly setkat s policistou z doby první republiky, vyzkoušet si své znalosti o bezpečném pohybu v silničním provozu nebo nahlédnout do tajů daktyloskopie. Páteční den jsme zakončili prohlídkou Muzea železnice.

V sobotu … jsme se vydali na Pražský hrad, který jsme si i přes intenzivní sněžení důkladně prohlédli. Potom nás čekala návštěva Muzea hudby, kde jsme mohli obdivovat mnoho rozličných hudebních nástrojů z různých historických období. Po obědě jsme zamířili do Muzea Karla Zemana. V tomto muzeu byla pro děti připravena hra, na jejímž konci musely odkódovat truhlu, ve které na každého čekala odměna ve formě placky. Před večerním koncertem jsme stihli ještě návštěvu Muzea panenek Barbie, Monster High a autíček.

… Sbalené krosny jsme uschovali na hlavním nádraží. Poté jsme se vydali do kaleidoskopického kina a zrcadlového bludiště, kde jsme se opravdu pobavili, protože najít cestu ven byl skutečně oříšek. Slunečné počasí přímo vybízelo k výhledu na Prahu z výšky. Proto naše kroky vedly na věž Staroměstské radnice, ze které jsme měli stověžatou Prahu jako na dlani. …

za vedoucí oddílu Mušata, Lucie Šprochová