Vyberte stránku

PS Jince

… V pátek dopoledne se účastníci prošli po Vyšehradě a jeho okolí a navštívili Muzeum Policie. Novinkami zde byly například interaktivní výstava pro děti a dospělé Devatero pohádek Karla Čapka nebo výstava Kriminalistického ústavu Praha Ve víru kriminalistické vědy a výzkumu. Naši účastníci úspěšně vyřešili případ vraždy. Odpoledne část výpravy strávila v Armádním muzeu Žižkov a v areálu Národního památníku na Vítkově. Zde po prohlídce expozic využili krásného, i když větrného počasí a nechali se vyvézt na vyhlídku na střeše památníku. Překvapilo nás, co všechno se z tohoto místa jevilo jako na dlani.

Další výlet se uskutečnil v neděli 1. února. V Modré škole poblíž stanice metra Háje probíhal čtvrtý (poslední) den PragoFFestu. Členy naší výpravy zajímaly především počítačové hry, trenažéry aut, japonské šachy, dabování zahraničního kresleného filmu z angličtiny do češtiny a další atrakce.

Část výpravy si prohlédla Pražský hrad a jeho okolí, ostatní se vydali do botanické zahrady Na Slupi. Tady se jinečtí pionýři věnovali skleníkům, obdivovali pěkné kvetoucí orchideje, rybičky, bílé papoušky kakadu, kaktusy a řadu dalších rostlin.

Nenechali si poté ujít ani toulky historickými částmi hlavního města, vycházku na Staroměstské náměstí s orlojem, Muzeum útrpného práva v Celetné ulici, Karlův most ani tajůplné uličky Starého města.

Miroslav Maršálek