Vyberte stránku

PS Tuláci Klatovy

…Letohrádek Kinských byl naší první zastávkou. Díky Abecedě trampingu jsme zavzpomínali na tábor. Pokračovali jsme lanovkou na Petřín, ze kterého jsme sklouzli do Miniatur, kde se nám nejvíce líbilo: ZOO na vlásku, okovaná blecha a karavana ne mraků, ale velbloudů…

…Konečně následovaly bonbonky s našimi „kamarády“ Zdendou a Martym, na který jsme se moc těšili, protože to jsou prííííma chlapíci. Jsme jejich věrné fanynky.

…V Muzeu železnic se Nikče nejvíc líbila zmenšenina Karlštejna a Lucce kluk v červeném tričku. Ale zpátky k muzeu, bylo naprosto parádní, bylo tam naše klatovské nádraží, limonádový Joe na koni, vrchní prchni, tancující slepice, smutný Ježíš před kostelem a úžasnej táborák s trampama. (Úplně jsme se v tom viděli.)

Vaše věrné redaktorky Lucuš a Nikuš

…Za zmínku rozhodně stojí prohlídka se strašidlem po staré Praze. Netrpělivě čekáme, až si nás strašidlo vyzvedne. Pak někdo přichází. Jsou to návštěvníci z Chropyně, kteří se budou bát s námi. Kolem jde paní. „Vy jste to strašidlo?“ ozve se z naší skupinky. Místo odpovědi se ozval smích. Nebylo to strašidlo, byla to jejich vedoucí. S malým zpožděním přibíhá mnich a my se vydáváme na Karlův most. Z našich řad se ozývá klatovské: „Kampa to půjdem?“ a následujeme ho k řece. Na úpatí mostu najednou z ničeho nic vyskočí čert. Fuj, to jsem se lekla. Kecky ječí, i když jsou až vzadu a nebafl přímo na ně. Pak nám dokonce chce i odnést do pekla Ellenku, ale ta je pro peklo moc hodná… V podloubí potkáváme lehce opilého vodníka, se kterým se cestou zpět fotíme. Vesele si povídá s dětmi i dospělými. Cizí paní, která náhodou prochází kolem, nechápavě vrtí hlavou, na vodníkův pozdrav neodpovídá. To jsou dneska lidi, co?

Majda Zemanová