Vyberte stránku

PS Tuláci Klatovy

První místo, které jsme navštívili, byla botanická zahrada, ve které nás asi nejvíce zaujalo jezírko se zvláštní rybou. Hezké byly i rozkvetlé rostlinky a poletující motýlci.

Poté naše kroky směřovaly k Náprstkovu muzeu, kde nás přivítala Ribana s Vinettouem. Holky nejvíce zaujaly šaty z korálků a chlapce indiánské zbraně. Náš poslední tábor se odehrával v tomto duchu, tak jsme si na něj mohli trochu zavzpomínat.

Čas nás tlačil a my jsme se přesunuli do Alchymistického muzea. Prohlídka byla velmi zajímavá, protože jsme měli skvělého průvodce, který byl podobný Magistru Kellymu. Šli jsme po nejstarších dřevěných schodech na Kellyho půdu, kde byly úžasné nejen jeho pomůcky, ale také pokus o stvoření člověka.

V sobotu jsme vyrazili do Policejního muzea, kde byla nejhezčí ukázka policejních zásahů v praxi. Po skončení ukázek si kluci prostě museli vyzkoušet policejní zbraně, neprůstřelné vesty a mnoho dalších věcí, kterým my holky moc nerozumíme. … Jízda metrem nás nikdy neomrzí, Ledová Praha už vůbec ne, protože s naší bezva partou jde všechno lépe a hlavně s úsměvem.

S pozdravem Kecky – Nikča a Lucka z Tuláků