Vyberte stránku

PS Horní Bříza

Po ubytování směřují naše kroky do míst, kde je sídlo našich prezidentů – na Pražský hrad. Slavnostní střídání jednotek Hradní stráže, prohlídka Katedrály sv. Víta, Baziliky sv. Jiří a v neposlední řadě i Zlaté uličky či Daliborky. Tento den ještě stíháme Zrcadlové bludiště, rozhlednu na Petříně a muzeum Karlova mostu.

Sobotu zahajujeme návštěvou Království železnic. Dalším místem našeho zájmu se stává muzeum režiséra, scenáristy a výtvarníka Karla Zemana. Na chviličku se dostáváme mezi kulisy, kde můžeme fotit, točit video.

Na řadu přichází život v Mořském světě. Překrásně udělaný areál plný akvárií s mnoha rybami nás dostává do stavu rozjímaní. Po celodenním putování bychom zde zaručeně usnuli.

V neděli se přesouváme do Národního muzea – Nové budovy. Čeká nás prohlídka zajímavé výstavy Monarchie, která ukazuje život v době éry Rakouska-Uherska. Tento den ještě stačíme prohlídku muzea voskových figurín a končíme v Muzeu Bedřicha Smetany, kde plníme úkoly zaměřené na jeho život a tvorbu. Na závěr prohlídky dostávají souhlas děvčata z výpravy zahrát si na koncertním piánu. Jejich vystoupení je odměněno potleskem od nás i dalších návštěvníků.